Yaratıcı Çözümler | Elektronik Sektörü

Yaratıcı Çözümler | Elektronik Sektörü

 

Mobil ticaret" 21. yüzyılın en önemli teknolojik gelişmeleri arasındadır. Ve onunla birlikte, daha küçük ürünlerin üretimi tartışmasız bir şekilde devam etmektedir. Cep telefonları, dijital fotoğraf makineleri ve avuç içi bilgisayarlar gibi birçok alet daha küçük, zarif ve hafif bir hal almaya devam etmekte ve tesa sistem çözümlerinin elektronik sektöründe kullanıldığı ana segmentlerden birini oluşturmaktadır.

 

Örneğin, tesa ürünleri bu aletlerin küçük elektronik parçalarını, dış kaplama elemanlarını, görsel kısımlarını sağlam bir şekilde ve sürekli olarak korumaktadırlar. Esas anlamda, elektronik ürünlerin montajı halen elle gerçekleştirildiği için, diğer tesa ürünleri, montaj işlemi boyunca daha yüksek verimlilik sağlamaktadırlar. Ve halen pek çok tesa çözümü, üretim süreci boyunca, onları çizilme, nem ve daha pek çok sorundan uzak tutarak, optimum koruma sağlamaktadır.

 

tesa yapışkan bantlar, tutkal ve mekanik tutturmalara göre belirgin avantajlara sahiptir ve bazı durumlarda onlardan çok daha üstündür. Örneğin sıvı tutkal ve yapıştırıcıları karmaşık geometrik şekillere tam olarak uygulamak neredeyse imkânsızdır. Yapıştırıcı bantlar, vida ve mengene gibi mekanik tutturucular için etkin ve güvenilir alternatifler oluşturmaktadırlar çünkü bantlar daha az yer kaplarlar, daha hafiftirler ve montaj işlemini kolaylaştırırlar.